македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Недвижен имот

ПОНУДА - Продажба на недвижен имот и опрема

 

Образец ИП - Извештај за недвижен имот наменет за продажба-основни средства 30.6.2021 година

Образец ИП - Извештај за движен имот наменет за продажба-основни средства 30.6.2021 година

Образец ИП - Извештај за недвижен имот наменет за продажба 30.6.2021 година

Образец ИП - Извештај за движен имот наменет за продажба 30.6.2021 година

Образец ИП - Извештај за недвижен имот наменет за продажба преку закажани продажби - 30.6.2021 година

Образец ИП - Извештај за движен имот наменет за продажба преку закажани продажби - 30.6.2021 година 

 

Оглас за закажана продажба на недвижен имот преку извршител - 20.8.2021 година

Оглас за закажана продажба на недвижен имот преку извршител - 25.8.2021 година 

Дополнителни информации за превземен имот наменет за продажба може да добиете на следните телефонски броеви:

078/ 48 49 11

02/ 32 47 000 лок. 470

02/ 32 47 000 лок. 469

02/ 32 47 000 лок. 476

Дополнителни информации за имотот кој е предмет на продажба на извршител може да добиете на следните телефонски броеви:

02/ 32 47 000 лок. 462

02/ 32 47 000 лок. 463

02/ 32 47 000 лок. 464

 

* Последна промена направена на 4.8.2021 година.


 

ТТК Банка АД Скопје започнува со издавање и прифаќање Mastercard картички
Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2020 година
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти август 2021 година
Известување за неработен ден – 2-ри август 2021 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 27-ми јули 2021 година
ТТК Банка АД Скопје во поддршка на културата како спонзор на 61-то издание на „Охридско лето“
TTK Банка АД Скопје одбележува деценија и пол успешно работење
ТТК Банка АД Скопје се стекна со сертификатот „Фер финансиски услуги за потрошувачите“
Кредити со животно осигурување во соработка со „Триглав Осигурување Живот“ АД Скопје (со намален или без надоместок за одобрување во промотивен период)
Одлуки донесени на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Јавен повик за учество на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување