македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Профил на ТТК БанкаОфицери за заштита на лични податоци

Офицери за заштита на лични податоци

 

Во согласност со одредбите од член 41 став 7 од Законот за заштита на лични податоци ( “Сл. весник на РСМ” бр. 42/2020), назначени лица за Офицери за заштита на лични податоци во ТТК Банка АД Скопје:

 

1.     Марија Петрушевска

Раководител на Оддел за човечки ресурси, организација и плати

е-пошта: marija.petrushevska@ttk.com.mk

тел. за контакт: 02/32 47 000 лок. 421

 

2.     Васил Киров

в.д. Одговорно лице за обезбедување на сигурност на информативниот систем на Банката

e-пошта: vasil.kirov@ttk.com.mk

тел. за контакт: 02/32 47 000 лок.033


 

ТТК Банка АД Скопје започнува со издавање и прифаќање Mastercard картички
Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2020 година
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти август 2021 година
Известување за неработен ден – 2-ри август 2021 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 27-ми јули 2021 година
ТТК Банка АД Скопје во поддршка на културата како спонзор на 61-то издание на „Охридско лето“
TTK Банка АД Скопје одбележува деценија и пол успешно работење
ТТК Банка АД Скопје се стекна со сертификатот „Фер финансиски услуги за потрошувачите“
Кредити со животно осигурување во соработка со „Триглав Осигурување Живот“ АД Скопје (со намален или без надоместок за одобрување во промотивен период)
Одлуки донесени на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Јавен повик за учество на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување