македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

ТТК Банка АД Скопје во поддршка на културата како спонзор на 61-то издание на „Охридско лето“

 

 

Во правец на својата посветеност за поддршка на развојот и афирмацијата на културните вредности, ТТК Банка и оваа година е спонзор на 61-то издание на реномираната културна манифестација „Охридско лето“.

 

На 12 јули на сцената на Античкиот театар се одржа свеченото отворање на 61-то издание на културната манифестација „Охридско лето“, со познатото руско балетско дело „Големиот Чајковски“. Големата возбуда на сцената пред фестивалската публика ја донесоа 90 уметници од Националната опера и балет, приближувајќи ѝ ја магијата што ја носи музиката, играта, природата, историјата и убавината на градот Охрид.

 

Во изминатите 60 години, фестивалот „Охридско лето“ се потврди како една од најзначајните домашни културни манифестации којашто истовремено ги одразува европските и светски културни текови. Во претстојниот период, до 20-ти август, на сцената ќе настапат повеќе од 500 уметници од 18 држави од Европа и целиот свет, со изведба на извонредни 34 уметнички концерти и 6 театарски претстави, а како потврда за квалитетот, големината и препознатливоста на оваа манифестација.

 

Публиката ќе има можност да ужива во богатата уметничка програма на повеќе сцени како што се Античкиот театар, предворјето на Света Софија, Долни Сарај и Центарот за култура „Григор Прличев’’. За времетраењето на фестивалот ТТК Банка ќе реализира промоции каде што корисниците ќе може да се информираат за производите и за услугите на Банката и да добијат летни промотивни подароци.

ТТК Банка како банка со традиција и искуство, од една, и иновативност и ентузијазам, од друга страна, успешно имплементира стратегија за општествена одговорност споделувајќи го својот успех со пошироката заедница преку поддршка на активности коишто претставуваат вистинска вредност.

* објавено на 13.7.2021 година.


 

ТТК Банка АД Скопје ја исплати втората камата на сопствениците на Корпоративни обврзници - прва емисија
Известување за исплата на годишна камата за имателите на корпоративна обврзница од првата емисија по каматна стапка од 3,5 % на годишно ниво
Тргување со акции без провизија преку ТТК Банка АД Скопје на „Инвеститорскиот ден“ на 13-ти септември
Известување за неработен ден – 8-ми септември 2021 година (среда)
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 6-ти септември 2021 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 31-ви август 2021 година
ТТК Банка АД Скопје започнува со издавање и прифаќање Mastercard картички
Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2020 година
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти август 2021 година
ТТК Банка АД Скопје во поддршка на културата како спонзор на 61-то издание на „Охридско лето“
TTK Банка АД Скопје одбележува деценија и пол успешно работење
ТТК Банка АД Скопје се стекна со сертификатот „Фер финансиски услуги за потрошувачите“
Кредити со животно осигурување во соработка со „Триглав Осигурување Живот“ АД Скопје (со намален или без надоместок за одобрување во промотивен период)
Одлуки донесени на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Јавен повик за учество на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување