македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Известување за исплата на априлски пензии

 

 

Почитувани клиенти,

 

Ве известуваме дека почнувајќи од 24 април 2020 година ТТК Банка АД Скопје ќе врши исплата на пензијата за месец април на пензионерите кои ја примаат својата пензија од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на нивната денарска сметка во ТТК Банка АД Скопје и тоа на следниот начин:

 

·        Од 24.4.2020 г. (петок) на корисниците на Visa дебитните картички кои ќе можат да располагаат со средствата, безготовински  - за плаќања во трговската мрежа или преку мрежата на банкомати

 

За корисниците кои не посеуваат дебитни картички, во услови на заострени мерки и активности за превенција од ширење на коронавирусот, исплатата ќе се реализира  во сите отворени филијали и експозитури во 4 групи според висината на пензијата и тоа:

 

·          до 11.000 денари на 27.4.2020 г. (понеделник)

·          11.001-14.000 денари на 28.4.2020 г. (вторник)

·          14.001-18.000 денари на 29.4.2020 г. (среда)

·          над 18.001 денари на 30.4.2020 г.  (четврток)

 

Апелираме средствата првенствено да се користат безготовински, за плаќање во трговската мрежа или преку електронското и мобилното банкарство, а во случај на потреба од готовина да се подигнуваат од банкомат.

 

Во случај на неопходна посета, Ве молиме да ги почитувате сите превентивни мерки на Банката, правилата за чекање ред на обележаните места, задолжително носење на заштитна маскаи одржување меѓусебно растојание од најмалку 2 метри пред и по влез во филијалите и експозитурите.

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

*23.4.2020 година

 

 

 

 

 


 

Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 4-ти јули
Известување за предвремена исплата на јунски пензии
Известување за неработен ден 5.6.2020 година (петок)
ТТК Банка ја продолжи поволноста за бесплатно електронско и мобилно банкарство за физички лица до 30.6.2020 година
Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 2-ри јуни
Јавен повик за учество на XXXIV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Јавен повик за избор на најповолен добавувач за набавка на канцелариски материјали
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година
Известување за предвремена исплата на мајски пензии
Известување за неработен ден – 25.5.2020 година (понеделник)
ТТК Банка АД Скопје со нови промотивни депозити за штедачите - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Известување за работното време на експозитурите на ТТК Банка АД Скопје - Автокоманда и Куманово 1
Оглас за вработување - Брокер
Известување за работното време на шалтерот во т.ц. „Палма Мол“ во Тетово
Известување за промена на работното време на експозитурите од 11.5.2020 година
Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 4-ти мај
ТТК Банка ја продолжи поволноста за бесплатно електронско и мобилно банкарство за физички лица до 31.5.2020 година
Известување за неработен ден – 1 мај 2020 година (петок)
Препораки во врска со исплатата на априлските пензии
Известување за котација на втора емисија на корпоративни обврзници издадени од ТТК Банка АД Скопје
Известување зa исплата на априлски пензии
Известување за работата на експозитурите и филијалите на ТТК Банка АД Скопје за време на Велигденските празници
Известување за промена на работно време на експозитурата на ТТК Банка во Дебар
Известување за променa на работното време на експозитурите од 9.4.2020 година
Одлуки донесени на XXXIII седница на Собранието на акционери
Известување за промена на договорните услови за кредитните производи на правни лица
Известување до акционерите на ТТК Банка АД Скопје
Известување за понудата за одложување на плаќањето на кредитните обврски на клиентите - физички лица
ТТК Банка АД Скопје однапред плати аконтации за данок на добивка за 2020 година во износ од 10,5 милиони денари

 

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување