македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Препораки во врска со исплатата на априлските пензии

 

 

Почитувани клиенти,

 

Потсетуваме дека, според веќе објавениот распоред, исплатата на априлските пензии на шалтер за пензионерите коишто не поседуваат дебитни картички ќе се спроведе по групи:

  • во понеделник, 27 април – пензии со висина до 11.000 денари;
  • во вторник, 28 април – пензии во висина од 11.001 денари до 14.000 денари;
  • во среда, 29 април – пензии во висина од 14.001 денари до 18.000 денари;
  • во четврток, 30 април – пензии во висина над 18.000 денари.

Апелираме за придржување до распоредот за исплатата на пензиите на шалтер и за почитување на следните препораки:

 

Во периодот од 8 до 12 часот приоритет имаат лицата над 67 години

Во периодот од 8 до 12 часот, кога е дозволено движење на лицата над 67 години, граѓаните коишто се во други возрасни групи, особено следната недела од 27 до 30 април,пожелно еда им дадат приоритет и предност на повозрасните граѓани коишто имаат потреба од банкарски услуги.

 

Задолжително растојание од најмалку 2м

Да се почитуваат правилата за чекање ред на обележаните места и одржување меѓусебно растојание од најмалку 2 метри пред и по влегувањето во филијалите /експозитурите.

 

Задолжително носење заштитна маска

При влез во филијала/експозитура задолжително е носење лична заштитна опрема за носот и устата којашто може да биде: респираторна маска, хируршка маска за еднократна употреба, текстилна маска за повеќекратна употреба, памучна марама или шал и сл.

 

Задолжителна дезинфекција на рацете при влез

Да се почитуваат правилата за задолжителна дезинфекција на рацете при влез во филијалите/експозитурите.

 

Аплицирајте за дебитна картичка

При посета на филијалите и експозитурите во текот на следната недела, пензионерите коишто досега не поседуваат дебитна картичка можат да го поднесат барањето за изработка на картичка поврзана со нивната сметка. На тој начин, нивните средства ќе им бидат достапни во секое време за плаќање во трговската мрежа, како и можноста за нивно подигнување од банкомат.

 

Плаќајте безготовински

Апелираме средствата првенствено да се користат безготовински, за плаќање во трговската мрежа или преку електронското и мобилното банкарство.

 

Со почит,

 

ТТК Банка АД Скопје

 

*27.4.2020 година


 

Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 4-ти јули
Известување за предвремена исплата на јунски пензии
Известување за неработен ден 5.6.2020 година (петок)
ТТК Банка ја продолжи поволноста за бесплатно електронско и мобилно банкарство за физички лица до 30.6.2020 година
Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 2-ри јуни
Јавен повик за учество на XXXIV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Јавен повик за избор на најповолен добавувач за набавка на канцелариски материјали
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година
Известување за предвремена исплата на мајски пензии
Известување за неработен ден – 25.5.2020 година (понеделник)
ТТК Банка АД Скопје со нови промотивни депозити за штедачите - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Известување за работното време на експозитурите на ТТК Банка АД Скопје - Автокоманда и Куманово 1
Оглас за вработување - Брокер
Известување за работното време на шалтерот во т.ц. „Палма Мол“ во Тетово
Известување за промена на работното време на експозитурите од 11.5.2020 година
Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 4-ти мај
ТТК Банка ја продолжи поволноста за бесплатно електронско и мобилно банкарство за физички лица до 31.5.2020 година
Известување за неработен ден – 1 мај 2020 година (петок)
Препораки во врска со исплатата на априлските пензии
Известување за котација на втора емисија на корпоративни обврзници издадени од ТТК Банка АД Скопје
Известување зa исплата на априлски пензии
Известување за работата на експозитурите и филијалите на ТТК Банка АД Скопје за време на Велигденските празници
Известување за промена на работно време на експозитурата на ТТК Банка во Дебар
Известување за променa на работното време на експозитурите од 9.4.2020 година
Одлуки донесени на XXXIII седница на Собранието на акционери
Известување за промена на договорните услови за кредитните производи на правни лица
Известување до акционерите на ТТК Банка АД Скопје
Известување за понудата за одложување на плаќањето на кредитните обврски на клиентите - физички лица
ТТК Банка АД Скопје однапред плати аконтации за данок на добивка за 2020 година во износ од 10,5 милиони денари

 

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување